Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 454 Харківської міської ради»

 

Батьківська сторінка

НА ДОПОМОГУ БАТЬКАМ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КОНТРОЛЬ ЗА ДІТЬМИ З БОКУ ДОРОСЛИХ.

 

Працівники ВКМСД ГУМВС України в Харківській області вкотре звертаються до батьків і нагадують про обов’язкове дотримання вкрай важливих правил захисту дитини від падіння з вікна.
1. Не залишайте маленьких дітей одних, навіть на нетривалий час. Більшість випадків падіння відбувається тоді, коли батьки залишають дітей без нагляду.
2. Відсуньте від вікон всі види меблів, щоб дитина не могла залізти на підвіконня.
3. Ніколи не розраховуйте на москітні сітки! Вони розроблені утримувати виключно тополиний пух і комарів, але не дітей. Москітна сітка сприяє трагедії, бо дитина відчуває себе за нею в безпеці і спирається як на вікно, так і на неї. Дуже часто діти випадають разом з цими сітками. 
4. По можливості встановлюйте пластикове вікно в режимі «провітрювання», коли воно відчинено зверху, а не знизу.
5. Ставте на вікна спеціальні фіксатори, які не дозволять дитині відкрити вікно більше, ніж на декілька сантиметрів.
Шановні батьки! Пам’ятайте, що безпека вашої дитини залежить саме від вас!

 

 

Як зробити вікно безпечним для дитини?

Поява маленької дитини вимагає підвищеної уваги до місця її проживання: дитячій кімнаті. Традиційно місцями підвищеної небезпеки вважаються вулиці та двори. Проте, за статистикою, 52% травм у дітей у віці до 6-ти років викликані домашніми подіями і лише близько 29% - вуличними. Це не дивно, адже саме в будинку малюки роблять свої перші відкриття. Захистити дитину від можливих неприємностей допоможе правильне облаштування дитячої і продуманий вибір елементів її інтер'єру.

Особливої ​​уваги потребує вибір і комплектація віконного блоку для дитячої кімнати. Адже тут вікно є не тільки джерелом світла, свіжого повітря та інформації про події у «великому світі», але і зоною підвищеної небезпеки. Мабуть, більше за все батьки турбуються про те, щоб дитина не відкрив вікно і не випав назовні. Почати боротьбу за безпеку вікна для малюка радимо з фурнітури.

Вихід є - заміна звичайної ручки на безпечну з ключем!

 

 «Що це дасть?» - Безпека і спокій!

Простим натисненням на кнопку блокіратора ви легко зафіксуєте ручку в режимі «Заблокувати». Після цього її неможливо повернути, а отже, не можна перевести стулку вікна в інше положення.

Таким чином, ви зможете або заблокувати вікно від відкривання, або закріпити стулку у відкинутому положенні (режим провітрювання).

Щоб повернути ручку в робоче положення, знадобиться ключ. Його поворот звільняє блокіратор, і вікно знову відкривається вільно.

Можливо, все, про що ми говорили, здасться вам банальною перестраховкою. Але, на жаль, у малят зовсім не розвинене почуття самозбереження, зате сильно розвинений інтерес до всього нового. І з цим уже нічого не поробиш. Фахівці кажуть - «небезпечне місце» в будинку рано чи пізно проявить себе. І тоді батьки хапаються за голову, обсипають один одного докорами, та тільки що толку після бійки кулаками махати.

І наостанок ще трохи статистики: щороку від падінь з висоти гине величезна кількість дітей. Антимоскітні сітки не захищають ні дітей, ні домашніх вихованців від випадання з вікна. Протимоскітна сітка — це уявна ілюзія закритого вікна, вона захищає тільки від дії комах ззовні. Забезпечення безпеки дітей — це прямий обов'язок їх батьків. Доросла безпечність, економія засобів, ослаблення контролю — все це приводить до збільшення дитячої смертності